„WARSZTATY PT. "TONIK Z NAGIETKA I MAZIDŁO NA OTARCIA" W MUZEUM L. WYCZÓŁKOWSKIEGO "APTEKA POD ŁABĘDZIEM"

Ostatni dzień szkoły - czwartek - spędziliśmy bardzo relaksacyjnie na warsztatach pt. "Tonik z nagietka i mazidło na otarcia" w Muzeum L. Wyczółkowskiego "Apteka pod ŁABĘDZIEM". Pan Dariusz omówił oraz pokazał nam jak dawniej wyglądała praca aptekarza. Była ona perfekcyjna, dokładna i skrupulatna. Po bardzo ciekawych warsztatach i doświadczeniach przeszliśmy do ogrodu aptecznego, gdzie mogliśmy zobaczyć zioła, które wykorzystywane są do aptecznych eksperymentów. Następnie udaliśmy się na rejs statkiem Linią Staromiejską. Dwa razy przepływaliśmy przez śluzę trapezową co było przemiłym doznaniem. Przeżyć śluzowanie jak woda się uzupełnia i statek idzie do góry, a później jak woda opada jest bardzo miłym, a zarazem dziwnym uczuciem, kto się nie boi wody warto spróbować. Dzień zaliczamy do bardzo udanych. Teraz czekamy tylko na ostatnie pożegnania zarówno z kolegami, koleżankami jak i nauczycielami. I upragnione WAKACJE