„LEKCJA ONLINE - ODPOWIEDZIALNA KONSUMPCJA - MODA CZY KONIECZNOŚĆ?”
W dniu 18-06-2026r uczniowie uczestniczyli w lekcji online „Odpowiedzialna konsumpcja - moda czy konieczność?” realizowanej w ramach projektu dla Ministerstwa Finansów.
Prowadząca: dr hab. Marta Maciejasz, prof. UO - Dyrektor Instytut Ekonomii i Finansów, Uniwersytet Opolski
Główne zagadnienia poruszane na lekcji:
Podczas lekcji uczniowie dowiedzą się, kim jest konsument i czym jest konsumpcja, a w szczególności czym jest odpowiedzialna (zrównoważona) konsumpcja. Poznają dobre nawyki, które pozwolą chronić środowisko przed degradacją oraz przykłady zachowań odpowiedzialnego konsumenta, które sami będą mogli zastosować. Poznają także wybrane prawa konsumentów i jak z nich korzystać.
Najważniejsze elementy lekcji:
- Czym jest konsumpcja i kim jest konsument?
- Czym jest odpowiedzialna konsumpcja?
- Czym jest zrównoważony rozwój i jakie są jego cele?
- Jak można się zachowywać odpowiedzialnie w zakresie konsumpcji?
- Na czym polega ochrona konsumenta i jak z niej korzystać?
- Dziękujemy za ciekawą lekcję.









