WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY

WOJEWÓDZKI  KONKURS EKOLOGICZNY

 

09.11.2021 r. na terenie naszej placówki odbył się finał Wojewódzkiego  Konkursu Ekologicznego. Głównym zamierzeniem konkursu była popularyzacja tematu adaptacji do zmian klimatu oraz zwróceniu uwagi na otaczającą nas bioróżnorodność. Konkurs realizowany był w ramach Bydgoskich Grantów Ekologicznych.

Składał się z trzech kategorii:

I KATEGORIA

Test wiedzy

Stop dla zmian klimatu

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów tematyką związaną ze zmianą klimatu. Przyczyną ich występowania oraz skutkiem jaki ze sobą niesie, a także możliwości adaptacji do nadchodzących zmian. Konkurs miał też pobudzać w młodych ludziach ciekawość świata i poszerzać ich horyzonty myślowe.

II KATEGORIA

 Konkurs plastyczny

Razem dla czystego powietrza

Przedmiotem konkursu była praca plastyczna wykonana w dowolnej technice obrazująca działania na rzecz przeciwdziałania zanieczyszczeniom atmosfery.

Celem konkursu było podniesienie świadomości młodzieży w zakresie działań na rzecz przeciwdziałania zanieczyszczeniom atmosfery, kształtowanie świadomości ekologicznej, a także rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej.

 

III KATEGORIA

 Konkurs fotograficzny

Bioróżnorodność bogactwem miasta

Przedmiotem konkursu był album (kolaż) przedstawiający bioróżnorodność, z którą spotykamy się na co dzień w mieście (od kwiecistych balkonów, ogródków przydomowych, po parki, skwery i zwierzęta, które możemy w nich spotkać).

Celem konkursu było uświadomienie młodzieży bezcennych korzyści, jakie czerpiemy z bogactwa różnorodności biologicznej miasta, a także nauczenie obserwacji i dokumentacji otaczającego nas środowiska.

W konkursie udział wzięło 71 uczniów z terenu województwa kujawsko-pomorskiego;  z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sępólnie Krajeńskim, Szkoły Podstawowej w Mroczy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy oraz z naszej placówki. Wszystkim Laureatom i Uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Komentowała: Karolina Unger-Dudek